Kontkat
Zapytanie e-mail
Wsparcie
O firmie

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta
ul. Zagórska 1
42-500 Będzin

Email: biuro@borotek.pl
Tel.: +48 32 720 27 83

AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA, INTEGRACJE SYSTEMÓW


Firma BoroTEK oprócz realizacji systemów zabezpieczeń, świadczy usługi w zakresie projektowania, budowy i integracji systemów automatyki maszyn przemysłowych. Posiadamy szerokie zaplecze doświadczenia i umiejętności do realizacji wyżej wymienionych celów.


W ramach naszych usług możemy zrealizować następujące działania:
 • programowanie sterowników PLC
 • programowanie paneli operatorskich
 • programowanie robotów przemysłowych
 • budowa i projektowanie szaf sterowniczych
 • budowa i projektowanie automatyki do maszyn prototypowych

Nasze umiejętności dokumentują większe projekty które realizowaliśmy w ostatnim okresie:
 • Stacja hybrydowego spawania do montażu grzejników
  Stacja spawania hybrydowego (Laser + MIG) składa się w uogólnieniu z dwóch robotów ABB IRB-4400, toru jezdnego na którym poruszają się dwie karetki z obrotnikami, dwóch źródeł spawalniczych Fronius, źródła lasera IPG o mocy 3.2kW, głowic do hybrydowego spawania na robotach oraz magazynów z systemem wind do magazynowania stołów roboczych.
  Nasz udział w projekcie polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu kompletnej automatyki urządzenia wraz z oprogramowaniem tzn. projekt i budowa szaf sterowniczych, wykonanie okablowania maszyny, oprogramowanie sterownika PLC, paneli operatorskich, systemu bezpieczeństwa, stworzenie oprogramowania do analizy wizyjnej obrazu z kamer na robotach, oprogramowaniu robotów ABB, integracja całości systemów z udzałem magistral przemysłowych PROFIBUS, PROFNET i DeviceNET.

  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z realizacji projektu >> zobacz << .
 • Linia sortująca warzywa
  Projekt zawierał w swojej budowie linię sortującą składającą się z kilku powiązanych ze sobą urządzeń: depaletyzer skrzyń z warzywami, spychacz i desztapler, linia rozkładająca skrzynie z warzywami do ważenia, przenośniki taśmowe i łańcuchowe.
  Nasz udział w projekcie dotyczył projektu i wykonania automatyki urządzenia tzn. projekt i budowa szaf sterowniczych, okablowanie urządzenia, oprogramowanie sterownika PLC i paneli operatorskich, dobór i konfiguracja systemów napędowych. Do realizacji rozkładania skrzynek na linii podającej został stworzony inteligentny algorytm śledzący i prognozujący pozycję skrzynek na linii z detekcją zatorów.

  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z realizacji projektu >> zobacz << .

 • Zdjęcia z tych i innych realizacji znajdują się tutaj